Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost: pierwszy krok w drodze na Księżyc!

01 Kwietnia 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                             PRIMA APRILIS1 kwietnia 2014

 

Paczkomaty® InPost: pierwszy krok w drodze na Księżyc!

 

Grupa Integer.pl – właściciel największej na świecie sieci automatycznych terminali umożliwiających samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek – zakończyła negocjacje z czołową amerykańską firmą, która od 2015 roku zaoferuje prywatne loty na Księżyc. W wyniku podpisanej umowy, z początkiem stycznia na Księżycu zostanie uruchomiony pierwszy Paczkomat InPost – umożliwiający turystom nadawanie odłamków powierzchni Księżyca do dowolnie wybranego Paczkomatu na Ziemi. Dzięki rewolucyjnej maszynie, osoby zwiedzające Księżyc będą mogły także odebrać produkty, których nie pozwolono im zabrać na pokład statku kosmicznego.

 

 

Współpraca ze spółką oferującą podróże na Srebrny Glob to efekt rocznych rozmów, obejmujących m.in. kwestie transportu terminali na Księżyc. Jednym z kluczowych wymogów podpisania umowy był pozytywny wynik testów Paczkomatów InPost w warunkach panujących na naturalnym satelicie Ziemi. W skali od 1 do 10, maszyny InPost uzyskały maksymalny rezultat – 10 punktów, dający gwarancję pełnej operacyjności nawet w najbardziej ekstremalnym środowisku.

 

Obecnie trwają finalne ustalenia obu firm w zakresie dokładnej lokalizacji Paczkomatu na Księżycu. Wiadomo już, że pojawi się on w bliskiej odległości od miejsca, w którym zaplanowano każdorazowe stacjonowanie lądownika.

 

„Decyzja o instalacji Paczkomatu InPost na Księżycu to naturalna konsekwencja ekspansji naszych urządzeń. Docieramy już do najodleglejszych zakątków świata, przekraczamy granice, które dla innych są do nie do przeskoczenia. Dlaczego więc mamy pozbawiać podróżujących na Księżyc komfortu, jaki oferują nasze terminalne? Hasło przewodnie Paczkomatów InPost to przecież: „dostępność 24 godziny na dobę, w dowolnie wybranej lokalizacji”. Nie ma ograniczeń dla udostępniania wygodnej i szybkiej formy wysyłki towaru. Kto wie? Może za jakiś czas nasze maszyny pojawią się także na Marsie? Póki co, z napięciem obserwujemy badania nad powierzchnią Księżyca i jesteśmy przekonani, że w najbliższej przyszłości nieunikniona będzie instalacja kolejnych naszych urządzeń na Srebrnym Globiekomentuje Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

Początek współpracy Grupy Integer.pl z amerykańską firmą organizującą przeloty na Księżyc następuje w momencie zwiększenia przez światowych gigantów branży astronomicznej nakładów finansowych na badania powierzchni ziemskiego satelity. Według przewidywań analityków, najpóźniej w 2020 roku do państw posiadających na Księżycu własną stację kosmiczną dołączą Chiny, a w najbliższej przyszłości własny łazik na naturalnego satelitę Ziemi chcą wysłać także Indie.

 

Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki. Innowacyjne terminale są już dostępne w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack