Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

04 Lutego 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                            4 lutego 2014

 

Paczkomaty® InPost w Kolumbii!

 

Kolejna odsłona ofensywy Grupy Integer.pl w Ameryce Południowej

 

Grupa Integer.pl – właściciel Paczkomatów InPost – zwyciężyła w przetargu organizowanym przez kolumbijskiego narodowego operatora pocztowego – funkcjonującego na rynku pod brandem „4-72”. W ramach pierwszego etapu umowy firma rozstawi w Kolumbii 8 terminali umożliwiających samodzielne nadawanie i odbieranie przesyłek. Całość współpracy obejmuje instalację aż 100 innowacyjnych urządzeń do końca 2014 roku.

 

Kolumbia jest 19 państwem, w którym klienci będą mogli skorzystać z jednej z najwygodniejszych form dostawy produktów. Paczkomaty® InPost są już dostępne w 18 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę.

 

 

 

Ekspansja na rynku kolumbijskim to kolejna odsłona ofensywy Grupy Integer.pl w Ameryce Południowej. Już w 2011 roku Paczkomaty pojawiły się w Chile. W ramach współpracy nawiązanej z operatorem narodowym Correos de Chile, do tej pory w tym regionie świata rozstawionych zostało już kilkadziesiąt samoobsługowych terminali. Klienci chilijskiej poczty w krótkim czasie uznali urządzenia za najlepszą formę dostawy towarów w swoim kraju. Według ankiety przeprowadzonej wśród klientów Correos de Chile, skłonność do polecania rozwiązania znajomym wyniosła aż 97%. Na ponowne skorzystanie z Paczkomatów decyduje się natomiast 99% konsumentów, którzy dostrzegają zalety maszyn, zwłaszcza w obszarze odbioru produktów z rynku e-commerce1. Dla porównania poziom zadowolenia klientów Amazona – ustalony na podstawie współczynnika NPS (Net Promotor Scores) zbierającego opinię użytkowników dokonujących zakupów w Stanach Zjednoczonych – wyniósł zaledwie 69%2.

 

- Ameryka Południowa to region świata, w którym e-handel rośnie w niesamowitym tempie, dlatego rozpoczęcie współpracy z kolumbijskim partnerem jest dla nas kolejną znakomitą informacją. Nasze Paczkomaty staną dzięki temu w kraju, który w ciągu ostatnich 5 lat odnotował czwarty, najwyższy wzrost internetowego handlu na świecie! E-commerce w Kolumbii zwiększył się w tym czasie o imponujące 41%, co oznacza ogromne zapotrzebowanie na wygodną i szybką dostawę towarów. W tym zakresie nasze urządzenia są niezastąpione – gwarantują dostępność 24 godziny i 7 dni w tygodniu, w najlepszych możliwych lokalizacjach. Jesteśmy przekonani, że po planowanym rozszerzeniu sieci maszyn w tym regionie świata, Paczkomaty staną się podstawowym narzędziem południowoamerykańskich e-detalistówpodkreśla Rafał Brzoska, Prezes Grupy Integer.pl.

 

Pod koniec 2013 roku Grupa Integer.pl wygrała m.in. przetarg na dostawę terminali dla Íslandspóstur – narodowego operatora pocztowego prowadzącego swoje działania na terenie Islandii. Pierwsze zlecenie obejmuje dostarczenie 18 Paczkomatów, z czego 8 do końca 2013 roku, a kolejne 10 maszyn do końca 2014 roku.

 

Ponadto firma sfinalizowała również transakcję sprzedaży swoich 10 innowacyjnych terminali firmie Aeropost – czołowemu operatorowi e-commerce funkcjonującemu na terenie Ameryki Środkowej i Wysp Karaibskich. Dzięki temu w najbliższych miesiącach pierwsze Paczkomaty zostaną rozlokowane na Kostaryce, w Salwadorze oraz Gwatemali. Całość strategii amerykańskiego kuriera zakłada uruchomienie łącznie ponad 100 innowacyjnych maszyn. Staną one na terenie 30 wysp , rewolucjonizując międzynarodowy handel towarów ze Stanów Zjednoczonych w tym regionie świata.

 

Na całym świecie funkcjonuje już – w różnych modelach biznesowych – niemal 3000 Paczkomatów. W ciągu najbliższych 3-4 latach Paczkomaty® InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynki – w Chinach i USA.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w ubiegłorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując innych wiodących operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost. Ponadto InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

 

(1) Źródło: Na podstawie wyników ankiety Correos de Chile, 2013

 

(2) Źródło: http://www.prweb.com/releases/2013/4/prweb10663049.htm

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack