Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost w sklepach sieci Morrisons w Wielkiej Brytanii

12 Maja 2014

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                                          12 maja 2014

 

Paczkomaty® InPost w sklepach sieci Morrisons w Wielkiej Brytanii

 

Aż 1500 maszyn na Wyspach do końca 2014 roku

 

Paczkomaty® InPost – największa na świecie sieć samoobsługowych terminali umożliwiających odbieranie i nadawanie przesyłek 24/7 – pojawią się w supermarketach Morrisons w Wielkiej Brytanii. Umowa z Morrisons Supermarket – dysponującym siecią 500 sklepów w Zjednoczonym Królestwie – to kolejny etap ofensywy Paczkomatów InPost w tej części Europy. InPost zakłada, że do końca 2014 roku udostępni na Wyspach aż 1500 urządzeń.

 

 

„Morrisons jest cenioną i godną zaufania marką w Wielkiej Brytanii, dlatego możliwość rozwoju sieci Paczkomatów InPost w placówkach tak stabilnego i perspektywicznego partnera jest dla nas ogromną szansą. Szczególnie budujące jest to, że nasze unikatowe i bezpieczne rozwiązanie prowadzi do poprawy jakości zarówno na tradycyjnym rynku handlu, jak i lepszego funkcjonowania branży e-commerce oraz sektora logistyki towarów. W ten sposób Paczkomaty® InPost oferują wartość dodaną dla klientów oraz naszych licznych partnerów biznesowych. Od kwietnia 2013 roku – czyli w ciągu nieco ponad 1 roku – rozstawiliśmy w Wielkiej Brytanii prawie 1000 maszyn. Jesteśmy przekonani, że współpraca z Morrisons to doskonały ruch, by w dalszym ciągu dynamicznie rozwijać sieć na Wyspach"komentuje Lorna Mushing, Estate Manager InPost UK.

 

Paczkomaty® InPost coraz odważniej zdobywają rynek Wielkiej Brytanii. W lutym 2014 roku spółka informowała o sfinalizowaniu umowy z TfL – londyńskim zarządcą transportu miejskiego - na mocy której rozpocznie się instalacja sieci Paczkomatów InPost na parkingach przy stacjach londyńskiego metra. W I kwartale 2014 roku Grupa Integer.pl potwierdziła także finalizację umowy z VisualSoft – wiodącym dostawcą rozwiązań z zakresu e-commerce i specjalistą ds. usług hostingowych oraz marketingu online. Plany Grupy Integer.pl zakładają, że docelowo na Wyspach zostanie zainstalowanych aż 2000 rewolucyjnych urządzeń.

 

„Od kilku miesięcy ściśle współpracujemy z przedstawicielami InPost i omawiamy kwestie odpowiedniego ustawienia Paczkomatów InPost na terenie naszych sklepów w całej Wielkiej Brytanii. To wyjątkowe, nowe przedsięwzięcie pozwoli naszym klientom na korzystanie z usług szybkiego, samodzielnego odbierania i nadawania paczek. Jesteśmy pewni, że nasza współpraca będzie bardzo owocna dla obu stron” - mówi Stacey Elsworth, Estates Data & Information Manager w Morrisons.

 

„Postawiliśmy sobie bardzo ambitne cele, które chcemy zrealizować w Wielkiej Brytanii w ciągu najbliższych kilku lat. Jesteśmy niezwykle dumni z naszej oferty, którą z pewnością będziemy konsekwentnie ulepszać. Dzięki temu, że odbiór paczki zajmujetylko kilka sekund, Paczkomaty® InPost z pewnością staną się najchętniej wybieraną formą dostawy w Wielkiej Brytanii” dodaje Andy Taylor, Dyrektor Zarządzający InPost UK.

 

Paczkomaty® InPost od kliku lat podbijają międzynarodowe rynki – są obecne w 20 krajach na całym świecie. Zaledwie w kilka lat podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Włochy, Irlandię, Islandię, Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację, Czechy, a także: Kolumbię, Kostarykę, Salwador oraz Gwatemalę. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – niemal 3500 Paczkomatów. Aż 98% użytkowników Paczkomatów deklaruje chęć ponownego skorzystania z usługi, a 94% z nich poleca je znajomym.

 

Rozpoczęła się także ekspansja Paczkomatów InPost w Azji i na Bliskim Wschodzie. Na mocy umowy z CX Courier – czołowym azjatyckim operatorem kurierskim - InPost rozstawi w Hong Kongu 300 Paczkomatów do końca 2016 roku. Pierwsze innowacyjne maszyny w tym regionie świata pojawią się już we wrześniu 2014 roku, a około 150 z nich zostanie zainstalowanych do końca 2015 roku. Z kolei na Bliskim Wschodzie sfinalizowano umowę z Aramex Group - czołowym graczem na rynku usług logistyczno-transportowych, która pozwoli na stworzenie pierwszej na Bliskim Wschodzie i w Afryce transgranicznej sieci Paczkomatów InPost. Oficjalny start sieci nastąpi pod koniec 2014 roku i obejmie docelowo kilkanaście krajów, w tym m.in.: Zjednoczone Emiraty Arabskie, Arabię Saudyjską, Oman, Bahrajn, Katar, Jordanię, Liban, Kuwejt, Egipt oraz Republikę Południowej Afryki.

 

Międzynarodowa ekspansja Paczkomatów InPost jest realizowana we współpracy z funduszem PineBridge i zakłada uruchomienie 10.000 Paczkomatów w Europie w ciągu najbliższych 3 lat. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. W ciągu najbliższych 3-4 lat Paczkomaty® InPost pojawią się również w obu Amerykach.

 

Według ostatniego badania przeprowadzonego przez firmę Nielsen, obecność paczkomatów na zewnątrz sklepów, wpływa korzystnie na obrót w obiektach handlowych proponujących takie rozwiązanie. Aż 1 na 3 konsumentów korzysta z tego rodzaju maszyn podczas dokonywania zakupów.

 

Po zaledwie rocznej obecności w Wielkiej Brytanii, Paczkomaty® InPost zdobyły tytuł „The Delivery Excellence Award 2014”, w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”. W głosowaniu internautów innowacyjne urządzenia Grupy Integer.pl pokonały czołowych graczy rynku pocztowo-kurierskiego w Wielkiej Brytanii na czele z: DPD, Nightline, Arrow XL, ByBox oraz UK Mail.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl oraz www.morrisons.com.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack