Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Paczkomaty® InPost znowu bezkonkurencyjne wśród innowacyjnych usług

10 Czerwca 2011

 Informacja prasowa

 

Kraków, 9 czerwca 2011

 

Paczkomaty® InPost znowu bezkonkurencyjne wśród innowacyjnych usług

 

Nagroda Prezesa KIG w konkursie INNOVATICA

 

Paczkomaty® InPost – rewolucyjne rozwiązanie pocztowo-kurierskie – już po raz kolejny zostały nagrodzone za innowacyjność. Zwycięski tytuł został przyznany spółce InPost przez Prezesa Krajowej Izby Gospodarczej w ramach ogólnopolskiego konkursu INNOVATICA. Finałowa gala odbyła się w Warszawie, podczas II Kongresu Innowacyjnej Gospodarki.

 

Innowacyjność Paczkomatów InPost – mimo zaawansowanych rozwiązań technologicznych – bazuje na prostych, ale nie spełnionych dotychczas, potrzebach konsumentów, korzystających z usług pocztowo-kurierskich. Fenomen Paczkomatów opiera się bowiem na ich użytkowym, praktycznym aspekcie, eliminującym dotychczasowe utrudnienia związane z nadawaniem i odbiorem przesyłek. O funkcjonalności rozwiązania przesądzają: dostępność usługi 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu bez kolejeki w dogodnych lokalizacjach w drodze do pracy czy domu, szybka i łatwa obsługa urządzeń, atrakcyjna cena i krótkie terminy doręczeń. Aż 98% paczek można odebrać z Paczkomatu InPost już dzień po nadaniu, co znacząco przewyższa standardy innych firm kurierskich.

 

Rafał Brzoska, prezes InPost z entuzjazmem podsumowuje wyniki konkursu INNOVATICA, organizowanego przez KIG - Innowacyjność w gospodarce jest konsekwencją nowatorskich, odważnych pomysłów biznesowych. Dzięki takim rozwiązaniom jak Paczkomaty® InPost, gruntownie zmieniamy nie tylko rynek pocztowy i panujące na nim zwyczaje, ale łamiemy też stereotypy z nim związane. Poczta może być nowoczesna czy innowacyjna i przede wszystkim ‘otwarta’ na Klientów, a nawet – jak ma to miejsce w przypadku Paczkomatów – czynna całą dobę!”.

 

Z Paczkomatów InPost korzystają setki e-sklepów oraz tysiące klientów. Przedstawiciele branży e-commerce wysoko oceniają użyteczność paczkomatów w codziennej obsłudze klientów sklepów internetowych. InPost zarządza już siecią 420 Paczkomatów w 100 miastach Polski i planuje uruchomić kolejnych 150 urządzeń jeszcze w 2011 roku. Docelowo w Polsce funkcjonować będzie 800 maszyn. Spółka rozpoczęła już także międzynarodową ekspansję – niebawem Paczkomaty® InPost staną na ulicach estońskich miast oraz w Kijowie.

 

„Ogromną sztuką jest zmiana przyzwyczajeń i utartych schematów konsumentów, a nam – jak widać – to się udaje. Jesteśmy skuteczni, ponieważ usługi, które oferujemy odpowiadają wprost potrzebom płynącym z rynku – to tam należy szukać innowacyjnych pomysłów. Kluczem do sukcesu okazuje się jak zwykle dobry pomysł biznesowy, unikatowy w skali kraju czy nawet na rynku światowym, ale gwarantujący jednocześnie niespotykaną dotąd funkcjonalność i użyteczność potencjalnym użytkownikom danej usługi. I takie właśnie są Paczkomaty® InPost, których przewagą jest choćby możliwość – niespotykana dotąd na rynku – odbioru przesyłki bez kolejek, w dowolnym czasie i lokalizacji i w zaledwie 17 sekund” – dodaje Rafał Brzoska.

 

Nagroda Prezesa KIG jest już trzecim wyróżnieniem przyznanym spółce InPost za innowacyjność Paczkomatów. Spółka ma już na koncie zwycięski tytuł w rankingu organizowanym przez Forum Biznesu, pod patronatem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego - „Innowacja Roku 2009” w kategorii nowoczesne i unikalne rozwiązanie. Z kolei w 2011 roku InPost został niekwestionowanym liderem – między innymi dzięki wdrożeniu Paczkomatów – międzynarodowego konkursu World Mail Awards. InPost zdobył główną nagrodę aż w dwóch kategoriach: E-commerce oraz Innowacje, wygrywając tym samym z takimi międzynarodowymi firmami, jak: Post Danmark, Sweden Post, Neopost oraz Pos Malaysia.

 

Więcej informacji o Grupie Integer.pl dostępnych jest na:, www.paczkomaty.pl, www.inpost.pl, i www.integer.pl, a także na blogu: http://blog.inpost.pl/ i profilu Paczkomatów na Facebooku.

 

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack