Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

10 Lutego 2009

Rafał Brzoska Managerem Roku!

Rafał Brzoska, prezes InPost - największego niezależnego operatora pocztowego o zasięgu ogólnokrajowym, należącego do grupy kapitałowej Integer.pl - zdobył tytuł Managera Roku w prestiżowym konkursie Laury Magellana ogłoszonym przez Korporację Absolwentów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. W uzasadnieniu podkreślono zasługi firmy w kruszeniu - mimo istniejących barier - monopolu Poczty Polskiej oraz podwojenie udziału rynkowego InPost w 2008 roku. Oficjalne wręczenie nagród odbyło się 6 lutego 2009 podczas gali w krakowskim hotelu Andel's.

Laury Magellana to nagrody przyznawane za wyjątkowe projekty z dziedziny zarządzania i biznesu oraz wybitne osiągnięcia społeczne. Celem konkursu jest wyróżnienie współczesnych Magellanów, czyli wizjonerów łączących wyobraźnię z wytrwałością i talentem zarządczym.Jury konkursu stanowili wybitni przedstawiciele świata polityki, biznesu i mediów oraz ponad 120 alumnów Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Zwycięzców wyłoniono w 3 kategoriach: Debiut Roku, Manager Roku oraz Osiągnięcie Pozazawodowe. Kapituła przyznała również nagrody dla Fenomenu Roku oraz Za całokształt osiągnięć. Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Krakowa, Jacek Majchrowski oraz Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, prof. Roman Niestrój.

"Cieszę się, że znalazłem się w wąskim gronie odważnych, wyznaczających trendy i posiadających niestandardowe pomysły polskich przedsiębiorców. Prowadzenie działalności na zmonopolizowanym rynku usług pocztowych wymaga sporo wysiłku i poszukiwania wciąż nowych, innowacyjnych rozwiązań. Tytuł Magellana to kolejny dowód na to, że aktywność InPost Usługi Pocztowe prowadzona jest we właściwym kierunku i spotyka się zadowoleniem zarówno konsumentów, jak i ekspertów z branży. Wyróżnienie odzwierciedla również wagę naszej działalności dla polskiego życia gospodarczego" - powiedział Rafał Brzoska, prezes InPost.

Rafał Brzoska - mimo swojego młodego wieku - po kilku latach prowadzania działalności zapewnił spółce pozycję lidera kolportażu druków bezadresowych, największego niezależnego operatora pocztowego i uruchomił działalność w sektorze finansowym. Dzięki swojej determinacji i zaangażowaniu z sukcesem wprowadził Grupę Integer.pl na Giełdę Papierów Wartościowych i systematycznie realizuje kolejne założone cele. Jego zdolności menedżerskie i innowacyjne podejście do biznesu potwierdza - oprócz zwycięstwa w Laurach Magellana - tytuł finalisty prestiżowego konkursu Przedsiębiorca Roku 2008. Prezes Grupy Integer.pl znalazł się tym samym w gronie najlepszych zarządzających w Polsce, którzy przestrzegają zasad etycznych w biznesie i umiejętnie oceniają potrzeby rynku.

Informacje o Grupie Integer.pl:

Integer.plSA jest liderem na rynku kolportażu reklamowych przesyłek bezadresowych i adresowych. Firma posiada 75 oddziałów regionalnych, 15 magazynów centralnych spełniających wszelkie wymagania transportowe, 42 magazyny regionalne i 91 punktów przeładunkowych, a kurierzy Integera dostarczają przesyłki w ponad 500 miastach w Polsce. Na rzecz spółki pracuje łącznie 7300 osób. Średnio miesięcznie firma kolportuje od 65 do 75 mln sztuk ulotek i druków reklamowych. Dzięki nowoczesnej i rozbudowanej infrastrukturze - dopasowanej do prowadzonej działalności - Integer.pl gwarantuje w ciągu 48 godzin wsparcie logistyczne na transport 150 ton materiałów do każdego miejsca w Polsce.

Integer.pl współpracuje z największymi sieciami handlowymi w Polsce, takimi jak: Auchan, Elea, Leclerc, Lidl, Plus Discount czy Real.
Firma jest laureatem prestiżowej nagrody "Gazele Biznesu". Wyróżnienia otrzymują dynamicznie rozwijające się spółki krajowe, które osiągają dobre wyniki finansowe i są rzetelnym partnerem w biznesie. Firma jest także dwukrotnym laureatem programu "Jakość Roku 2006" i "Jakość Roku 2007"  w kategorii "Usługi". Integer.pl posiada również Certyfikat Jakości ISO 9001.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronach www.integer.pl

InPost Usługi Pocztowe jest największym niezależnym operatorem pocztowym o zasięgu ogólnopolskim, należącym do grupy kapitałowej Integer.pl, notowanej od 2007 roku na GPW. InPost świadczy usługi pocztowe na skalę ogólnokrajową od listopada 2006 roku w obszarze przesyłek o masie powyżej 50 g.

InPost dysponuje własnym zapleczem techniczno-logistycznym umożliwiającym prowadzenie działalności o ogólnopolskim zasięgu. Obecnie spółka posiada swoje przedstawicielstwa w wielu miastach na terenie całej Polski. Zgodnie ze strategią rozwojową, w 2009 roku firma będzie obecna na terenie całego kraju - w 200 miastach Polski przez sieć 800 Punktów Obsługi Klienta. Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają ponadto wprowadzanie 5 nowych usług rocznie.Docelowo - w 2009 roku - spółka będzie dysponować paletą 15 produktów z branży pocztowej i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także: paczka pobraniowa czyusługi ukierunkowane na e-handel.


InPost jest laureatem XVIII edycji konkursu TERAZ POLSKA. Firmę nagrodzono w kategorii Najlepsze Usługi za całokształt działań prowadzonych na rynku pocztowym.

 

www.inpost.pl, Infolinia: 0 801 400 100

InPost Finansew 50,2% należy do Grupy Kapitałowej Integer.pl. Pozostałe udziały posiada AQMET Nowiński sp. jawna.

Firma oferuje usługi finansowe dla klientów indywidualnych oraz masowych. Budowa sieci odbywa się w oparciu o dotychczasowe Punkty Obsługi Klienta InPost, przejęcia istniejących punktów w małych sieciach franczyzowych oraz wykorzystanie istniejących punktów kasowych, np.: spółdzielni mieszkaniowych, wodociągów, gazowni, zakładów energetycznych, itp.

Usługi oferowane w ramach InPost Finanse to m.in.: wpłaty za rachunki (np. za media), nadawanie przekazów pieniężnych krajowych i zagranicznych, sprzedaż produktów niematerialnych oraz sprzedaż prostych produktów pośrednictwa finansowego: ubezpieczenie, pożyczka, karta kredytowa, itp.

Ponadto, spółka świadczy usługi outsorcingowe skierowane do banków oraz instytucji finansowych. W ramach specjalnej oferty InPost Finanse proponuje także klientom indywidualnym sprzedaż produktów bankowych i pożyczkowych za pośrednictwem listonoszy spółki InPost.

Docelowo, dzięki połączeniu zakresu usług pocztowych i pośrednictwa finansowego,klient indywidualny będzie miał możliwość dokonania wpłat pieniężnych, opłat za rachunki, itp. również w miejscu zamieszkania korzystając z usług listonosza.

Klienci InPost Finanse mogą korzystać z usług firmy w 80 Punktach Obsługi Klienta.

Więcej informacji o firmach znajdą Państwo na stronachwww.infinanse.pl

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack