Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Rozwój sieci Paczkomatów® InPost na Ukrainie

10 Marca 2015

Do końca marca w Kijowie pojawi się 16 nowych terminali

InPost – globalny lider w obszarze automatyzacji dostaw dla e-commerce i właściciel największej na świecie sieci Paczkomatów® - powiększa sieć  innowacyjnych terminali na Ukrainie. Urządzenia zostaną rozmieszczone w szesnastu nowych lokalizacjach na terenie Kijowa. Tym samym sieć Paczkomatów® InPost, dostępnych na terenie ukraińskiej stolicy, powiększy się do 40 maszyn. Według danych zgromadzonych przez InPost, liczba paczek doręczonych przez Paczkomaty® w 2014 roku wzrosła aż o 1400%. Na Ukrainie Paczkomaty® InPost współpracują z m.in. Avon i Oriflame, a rozlokowane są w sieciach supermarketów NOVUS, Billa, Silpo, Wielka Kiszenia.

Potencjał ukraińskiego rynku e-commerce – którego wartość może sięgnąć nawet 1 mld dolarów  - daje duże perspektywy dla rozwoju innowacyjnych Paczkomatów® InPost w tym kraju. Mocnym atutem operacyjnym Grupy Integer.pl – właściciela rewolucyjnych terminali - w ramach ekspansji na Ukrainie jest doskonała znajomość lokalnego rynku, wypracowane kontakty handlowo-biznesowe oraz przedstawicielstwa spółki Integer.pl.ua.

„Pomimo trudnej sytuacji politycznej, panującej na Ukrainie, rynek e-commerce w tym kraju wciąż dynamicznie się rozwija. Niezwykle cieszy nas wzrost wolumenu paczkowego, obsługiwanego przez nasze terminale, który w 2014 roku wzrósł aż o 1400%. Widzimy rosnący potencjał e-sklepów, a jednocześnie dostrzegamy zapotrzebowanie na usługi alternatywne dla dotychczasowych tradycyjnych dostaw kurierskich lub pocztowych, spowodowane utrudnionym obrotem towarami. To właśnie dlatego Paczkomaty® InPost cieszą się rosnącą popularnością i spodziewamy się, że wraz z rozwojem sieci naszych urządzeń w tym kraju, zwiększy się ich udział w rynku logistycznym dedykowanym sektorowi e-commerce” – mówi Waldemar Brzoska, dyrektor generalny Integer UA oraz InPost UA.

W kwietniu 2015 roku InPost weźmie także udział w konferencji iForum, które jest największym wydarzeniem dedykowanym branży e-commerce na Ukrainie. Podczas wydarzenia spółka zaprezentuje swoje najnowsze osiągnięcia i plany, dotyczące rozwoju swoich usług w tym kraju.

Paczkomaty® InPost działają już na 5 kontynentach, między innymi w takich krajach jak: Wielka Brytania, Francja, Włochy, Polska, Irlandia, Islandia, Litwa, Łotwa, Estonia, Rosja, Czechy, Słowacja, Kolumbia, Kanada, Australia, Arabia Saudyjska, Malezja. Na całym świecie funkcjonuje – w różnych modelach biznesowych – około 4000 Paczkomatów® InPost. Spółka planuje instalację kolejnych 6000 terminali na terenie Europy, Azji, obu Ameryk, a także na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

Najwyższą jakość usług Grupy Integer.pl potwierdzają nagrody: polscy internauci już po raz trzeci wyróżnili InPost nagrodą Ekomersy w kategorii „Najlepszy produkt/usługa wspierający logistykę e-sklepu”. Innowacyjność firmy została doceniona między innymi przez tygodnik WPROST tytułem „Innowatora Roku 2014” i zwyciężyła w konkursie „Lider Nowoczesnych Technologii” organizowanym przez Instytut Nowych Technologii. Grupa Integer.pl otrzymała też Nagrodę Specjalną w konkursie „Polska Firma – Międzynarodowy Czempion” za dynamiczną ekspansję i promocję Polski za granicą. Konsekwentny rozwój firmy potwierdza również tytuł „Gazele Biznesu” przyznawany przez Puls Biznesu najdynamiczniej rozwijającym się polskim firmom.

O międzynarodowym uznaniu InPost świadczą liczne wyróżnienia: tytuł ‘Supplier of the Year’ podczas Post Expo 2014, czterokrotne zwycięstwo w prestiżowym konkursie World Mail Award w latach 2010 – 2013, nagroda „The Delivery Excellence Award 2014” w kategorii: „Best Carrier Contribution to Delivery Innovation”, które Paczkomaty® InPost otrzymały 2014 w Wielkiej Brytanii, czy Postal Technology International Award w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’ za ‘Innowację Roku’.

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.inpost.pl, www.paczkomaty.pl, a także www.inpost.ua, www.integer.pl/ua.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack