Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Wielkopolanie wyślą i odbiorą zakupy internetowe z Paczkomatów® InPost

17 Maja 2011

Kraków, 17 maja 2011

 

Wielkopolanie wyślą i odbiorą zakupy internetowe z Paczkomatów InPost

 

Paczkomaty® InPost – innowacyjne rozwiązanie pocztowo-kurierskie – podbijają Wielkopolskę. Do grona miast, w których można korzystać z rewolucyjnego udogodnienia w nadawaniu i odbieraniu przesyłek dołączyły: Kalisz, Ostrów Wielkopolski i Piła. Dzięki temu, ich mieszkańcy już teraz mogą zamówić np. prezent na zbliżający się Dzień Matki i w prosty sposób wysłać lub odebrać go za pośrednictwem Paczkomatu InPost. To dopiero początek ekspansji w województwie wielkopolskim. Kolejne urządzenia staną w II połowie roku w Lesznie, Swarzędzu, Wrześni i Koninie.

 

Tylko w 2011 roku InPost rozlokował ponad 50 nowych Paczkomatów na terenie całego kraju. Od 2010 roku automaty są również dostępne dla mieszkańców Poznania. Łącznie na terenie województwa działa już 12 Paczkomatów InPost w 4 miastach, a docelowo zainstalowanych zostanie 25 urządzeń w tym regionie.

 

Paczkomaty® InPost to synonim szybkości i wygody. Staramy się, aby usługa była łatwo dostępna, dlatego ustawiamy maszyny w dogodnych lokalizacjach – na parkingach supermarketów oraz sieciowych stacjach benzynowych. Brak kolejek jest kolejnym atutem Paczkomatów. Zaoszczędzone 40 minut na nadawaniu czy odbieraniu paczek – bo cały proces nie zajmuje więcej niż 30 sekund – Klienci mogą wykorzystać na zakupy, kino czy spotkanie z przyjaciółmi. Zgodnie z wynikami badań , aż 57% osób korzystających z Paczkomatów najbardziej ceni ich dostępność 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Ponadto, zaletą tej nowoczesnej usługi jest brak zbędnych formalności np. w postaci awizo. Każdy Klient otrzymuje SMS i e-mail z informacją o swojej paczce i na tej podstawie dokonuje nadania i odbioru. Zbliżający się Dzień Matki jest doskonałą okazją dla mieszkańców regionu Wielkopolski, aby zamówić prezent i odebrać go lub nadać za pośrednictwem sieci Paczkomatów i przekonać się jak sprawna i szybka jest ta usługa” – zapewnia Karolina Kozłowska, Product Manager Paczkomaty® InPost.

 

Paczkomaty® InPost to jedyne dostępne na polskim rynku innowacyjne rozwiązanie, które umożliwia szybkie oraz bezpieczne nadawanie i odbieranie paczek przez całą dobę, 7 dni w tygodniu, bez kolejek i w dogodnej lokalizacji. Paczkomaty® InPost gwarantują oszczędność czasu i terminowość oraz znacząco obniżają koszty przesyłki. Urządzenia są wsparciem dynamicznie rozwijającej się branży e-commerce, ale ich funkcjonalność i praktyczność doceniają – poza klientami i właścicielami e-sklepów – również prywatne osoby i firmy nie zajmujące się sprzedażą w internecie. Według badań przeprowadzonych przez niezależną firmę badawczą ponad 40% Klientów najbardziej ceni Paczkomaty za szybkość dostawy i terminowość. Aż 68% klientów, którzy raz spróbowali Paczkomatów korzysta z nich regularnie.

 

Paczkomaty® InPost UMOŻLIWIAJĄ:
wygodne odbieranie i nadawanie przesyłek – bez kolejek, w dowolnym czasie (dostępność 24 godziny, 7 dni w tygodniu) i dogodnej lokalizacji
doręczenie przesyłki do 2 dni roboczych od dnia nadania, ale niemal wszystkie przesyłki docierają do adresatów już dzień po nadaniu
atrakcyjne ceny
krótszy czas oczekiwania na przesyłkę w porównaniu z tradycyjnymi usługami kurierskimi

 

sms’owe i e-mailowe POWIADOMIENIE o oczekującej na odbiór paczce
możliwość zlecenia odbioru znajomemu, członkowi rodziny
wygodne formy płatności (karta kredytowa, e-przelew, opłata za pobraniem)
stały monitoring kamer wideo, gwarantujący bezpieczeństwo przesyłek w paczkomacie.

 

Jak działają Paczkomaty® InPost?

 

SCHEMAT ODBIORU:

 

SCHEMAT NADAWANIA:

 

W miarę rozwoju Paczkomatów InPost, zwiększa się nie tylko ich zasięg oraz liczba dostępnych urządzeń, ale także pakiet usług dodatkowych. Klienci InPost mogą korzystać z ubezpieczenia paczek w 3 kategoriach(do 20 tys. zł) czy odbiór paczki za pobraniem, umożliwiający uregulowanie płatności gotówką w punkcie zlokalizowanym przy Paczkomacie (np. stacja benzynowa). W coraz większej liczbie Paczkomatów za przesyłkę można zapłacić również kartą płatniczą.

 

Integer.pl uruchomił już około 420 Paczkomatów na terenie całego kraju. W 2011 roku firma zainstaluje kolejnych 150 urządzeń. Docelowo na terenie całego kraju będzie dostępnych 800 Paczkomatów. Integer.pl rozpoczął również ekspansję Paczkomatów na międzynarodowe rynki.

 

Szczegółowe dane na temat usługi, lokalizacje oraz lista sklepów oferujących wysyłkę za pośrednictwem Paczkomatów InPost dostępne są na stroniewww.paczkomaty.pl. W serwisie oraz na http://www.facebook.com/paczkomaty znaleźć można ponadto informacje na temat konkursów oraz aktualnych promocji. Dodatkowo zapraszamy na firmowy blog: http://blog.inpost.pl/ oraz do obejrzenia filmu instruktażowego Paczkomatów InPost

 

*Badanie przeprowadzone za pomocą wywiadu CATI na próbie 600 respondentów w lutym 2011 roku przez niezależną agencję badawczą BSM.

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack