Kontakt

Kontakt

INTEGER.pl SA
ul. Wielicka 28,
30-552 Kraków

tel. 12 619 98 00,
fax 12 619 98 01

Zagraniczna ofensywa Paczkomatów trwa! Grupa Integer.pl dostarczy paczkomaty Poczcie Islandzkiej

13 Listopada 2013

Informacja prasowa                                                                                                                                                                                                    Kraków, 13 listopada 2013

 

Zagraniczna ofensywa Paczkomatów trwa! Grupa Integer.pl dostarczy paczkomaty Poczcie Islandzkiej

 

Paczkomaty zrewolucjonizują rynek pocztowy w kolejnym europejskim kraju! Grupa Integer.pl wygrała przetarg organizowany przez Íslandspóstur na dostawę rewolucyjnych terminali. Pierwsze zlecenie islandziego operatora narodowego obejmuje dostarczenie 18 automatów, z czego 8 w pierwszym etapie, a kolejne 10 maszyn do w drugim etapie. Maszyny będą funkcjonować pod marką Poczty Islandzkiej. Grupa Integer.pl w ostatnim etapie przetargu wygrała z austriacką firmą KEBA.

 

Islandia to już 15 kraj – po Wielkiej Brytanii, Estonii, Rosji, Cyprze, Arabii Saudyjskiej, Chile i Australii, Irlandii, Litwie, Łotwie, Słowacji, Ukrainie, Polsce i Czechach – w którym staną rewolucyjne Paczkomaty. Podpisana umowa zakłada instalację łącznie 18 innowacyjnych terminali umożliwiających samodzielne odbieranie i nadawanie przesyłek, 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu.

 

Rewolucyjne terminale Grupy Integer.pl po raz kolejny zostały ocenione wyżej niż maszyny konkurencyjnej KEBY. We wrześniu 2013 roku na wymianę terminali austriackiej spółki na Paczkomaty® InPost zdecydował się operator Kouzelna Almara z Czech. Umowa z IN TIME – strategicznym partnerem InPost – zakłada wymianę 15 urządzeń w Pradze, a docelowo rozlokowanie 150 Paczkomatów na terenie Czech.

 

Najnowsza wersja Paczkomatu zaoferuje klientom islandzkiej poczty możliwość jeszcze szybszego odbierania przesyłek za pomocą QR kodu. Dzięki zaawansowanej integracji urządzenia z mobilnymi aplikacjami oraz technologią CodeWise, czas operacji zostanie skrócony o ponad połowę – z 15 do 7 sekund. Decyzja odnośnie wdrożenia tych technologii w Paczkomatach będzie podjęta przez Pocztę Islandzką po integracji maszyn.

 

- Zagraniczna ekspansja Paczkomatów przybiera na sile. Dotychczas na zakup naszych terminali zdecydowali się już m.in. zagraniczni operatorzy pocztowi: Australia Post, Saudi Post, Correos Chile, Cyprus Post czy Eesti Post, a także Íslandspóstur. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że już kolejny zagraniczny operator pocztowy zdecydował się na wdrożenie naszych urządzeń! Wygodny sposób odbioru i nadania przesyłki, szybkość oraz całkowite dostosowanie się do wciąż rosnących wymagań konsumentów niezaprzeczalnie przemawiają na korzyść Paczkomatów i pozwalają nam zdobywać coraz to nowe rynki. Mam nadzieję, że Islandczycy pokochają Paczkomaty równie mocno jak Estończycy. Po 2 latach działalności Paczkomatów InPost w Estonii 50% zakupionych przez internet towarów trafia właśnie do naszych terminali! Biorąc pod uwagę fakt, że 95% populacji Islandii (najwięcej na świecie)1 korzysta z internetu i robi tam zakupy, to prawdopodobieństwo sukcesu Paczkomatów na tym rynku jest bardzo realnemówi Rafał Brzoska, prezes Grupy Integer.pl.

 

 

Grupa Integer.pl dynamicznie rozwija także własną sieć Paczkomatów InPost. Do końca 2013 roku na rynku rumuńskim rynku stanie 200 maszyn brandowanych marką polskiego operatora. To pierwszy etap ekspansji rewolucyjnych terminali w tamtejszym regionie. W sumie do końca 2014 roku w Rumunii zainstalowanych zostanie aż 500 Paczkomatów InPost.

 

Aktualnie na całym świecie dostępnych jest – w różnych modelach biznesowych – około 2.400 Paczkomatów, a tylko w 2013 roku zostanie rozlokowanych kolejnych 2.000 maszyn. Terminale są już dostępne w 15 krajach na całym świecie – w zaledwie 2 lata podbiły oprócz Polski: Arabię Saudyjską, Australię, Chile, Wielką Brytanię, Irlandię, Islandię, a także Litwę, Łotwę, Ukrainę, Estonię, Rosję, Cypr, Słowację oraz w Czechy.

 

W ciągu najbliższych 4-5 lat Paczkomaty® InPost pojawią się też w obu Amerykach oraz w Azji. Całość inwestycji docelowo może sięgnąć nawet 1 mld euro. W USA Grupa Integer.pl planuje uruchomić 10.000 Paczkomatów do końca 2016 roku, zaś w Azji w pierwszej kolejności Paczkomaty wejdą do Chin – do Pekinu i Szanghaju. Obecnie trwają prace nad pozyskaniem około 6000 lokalizacji na kolejne urządzenia. Firma intensywnie przygotowuje się również do wejścia na największe światowe rynkiw Chinach i USA.

 

Najwyższą jakość i innowacyjność Paczkomatów InPost potwierdził tryumf InPost w tegorocznej edycji międzynarodowego konkursu World Mail Awards 2013. Tym razem spółka zwyciężyła w kategorii ‘Obsługa Klienta’, pokonując innych wiodących operatorów takich, jak: Singapore Post oraz LibanPost. Paczkomaty® InPost na stałe zagościły również w świadomości internetowych konsumentów. E-klienci już po raz drugi przyznali palmę pierwszeństwa Paczkomatom w konkursie ‘Ekomersy’ w kategorii ‘Najlepszy produkt/usługa wspierająca logistykę e-sklepu. Konkurs organizowany jest przez Fundację Polak 2.0. InPost wspólnie z NCR zwyciężył również w międzynarodowym konkursie Postal Technology International Awards, w kategorii ‘Retail Innovation of the Year’. Za ‘Innowację Roku’ Jury konkursu uznało Paczkomat modułowy V generacji.

 

Więcej informacji na: www.integer.pl, www.paczkomaty.pl oraz www.inpost.pl.

 

(1) Źródło: Stan na lipiec 2013, źródło: Global Perspective on Retail, http://www.cushmanwakefield.com/en/research-and-insight/2013/global-perspectives-on-retail/

Nasze marki

  • InpostInpost
  • Inpost PaczkomatyInpost Paczkomaty
  • Inpost FinanseInpost Finanse
  • easypackeasypack